🎥Мачка за прв пат во животот виде бебе и со својата реакција го насмеа интернетот

од Vladimir Zorba

Мачка на корисникот на TikTok @hannahblakex насмеа стотици илјади луѓе со нејзината реакција на новороденчето во семејството.

Нејзината сопственичка сподели видео на TikTok на кое се гледа како нејзината мачка шокирано и збунето го гледа заспаното новороденче. Сопственичката во коментарите напишала дека има две мачки и дека и за двете било шок кога се појавило бебето, но со текот на времето се навикнале.

Видеото го погледнале повеќе од 700 илјади луѓе, а некои од нив решиле да остават коментари во кои напишале дека имале слични искуства со своите мачки.

„На мојата мачка и требаа два дена да го забележи бебето, а кога конечно го забележа, беше шокирана и загрижена“, „Мојата мачка се уште не ни прости што решивме да имаме бебе“, се некои од коментарите.корисник.

@hannahblakex The audacity 😂 #catmeetsbaby #babyandcat #funnycat #fypp #petsandbabies #catreaction ♬ original sound – chelsea-jane 👑

Слични содржини