📸 Борна Котроманиќ на модната ревија пристигна во проѕирен фустан

од Radmila Tasevska

Борна Котроманиќ го привлече вниманието на синоќешната ревија во Загреб на дизајнерот Ивица Скока.

Котроманиќ се појави во проѕирен фустан со блескави детали и со насмевка позираше пред фотографите.

Поранешната модна дизајнерка и животен тренер, како што се претставува денес, е позната по смелите модни избори, поради што неодамна на загрепскиот врв се појави во розово трико и бунда.

Слични содржини