Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Што се случува со фустаните на ѕвездите по Оскарите?

Познатите дами на црвениот тепих на Оскарите секогаш се појавуваат во вредни, скапи и дизајнерски фустани, но секогаш постоело прашањето дали ги купуваат, изнајмуваат или пак, модните куќи им ги подаруваат. Одговорот е, од сè наведено по малку. Некои актерки некогаш ги купуваат фустаните со кои се појавуваат на доделувањето …

Повеќе

Актерот Били Портер со бизарна златна креација на Оскарите (ВИДЕО)

Актерот Били Портер веднаш го привлече вниманието на црвениот тепих во театарот „Долби“, каде вечерва се доделуваат Оскарите. Тој избра доста специфичен, дури и малку бизарен стајлинг, со корсет изработен од злато и здолниште со впечатлив дезен. Пердувите на корсетот се изработени од 24-каратно злато, а на нозете носеше чевли …

Повеќе

Џанел Моне едноставно БЛЕСКА на црвениот тепих (ФОТО)

Џанел Моне оваа година ќе настапи на вечерашното доделување на Оскарите. На црвениот тепих таа го украде вниманието со неверојатна блескава креација. Овој фустан е дизајн на модната куќа Ралф Лорен. Биле потребни дури 600 часа за да се изработи, а во него се вградени 168.000 Сваровски кристали. The 'Electric …

Повеќе

Најскапите оскаровски креации кои се „прошетаа“ на црвениот тепих

Во пресрет на годинашното доделување на Оскарите, ве потсетуваме на седумте најскапи модни креации кои низ годините се појавија на црвениот тепих. Џенифер Лоренс, Оскари 2013 Сите се сеќаваме на моментот кога актерката падна на скалите додека се качуваше да го подигне својот Оскар. Нејзиниот фустан е креација на Диор …

Повеќе

Версаче го продава фустанот на Џеј Ло

Љубителите на модата имаат можност да го купат иконскиот фустан кој Џенифер Лопез го носеше на Греми во 2000 година. Имено, Версаче наскоро пушта во продажба две верзии на иконската креација, а ќе може да се купи на нивната страница. Купувачите однапред се запишале на листа на чекање. Версаче откри …

Повеќе

Која боја се овие патики? Интернетот повторно ГОРИ од поделени мислења (ФОТО)

Се сеќавате на фустанот кој пред неколку години го подели интернетот? Едни велеа дека е син со црни детали, додека други го гледаа бел со златни детали. Дури и денес тој фустан е познат едноставно како „фустанот“, а на интернет можете да го најдете со едноставно „гуглање“ на поимот „the …

Повеќе

УРНЕБЕСНО: Аријана Гранде ископирала стајлинг на Карлеуша од пред 4 месеци? (ФОТО+ВИДЕО)

Јелена Карлеуша за себе мисли дека е трендсетер и стилска икона и секако, не пропушта тоа да го нагласи во ниту една прилика. Овојпат, таа тврди дека Аријана Гранде ископира нејзин стајлинг од октомври 2019 и секако, тоа го објави на својот профил на Инстаграм. View this post on Instagram …

Повеќе

Кејт и Вилијам наместо кралицата на кралски прием: Таа блеска во прекрасен фустан (ФОТО)

Принцот Вилијам и војвотката Кејт сношти беа домаќини на прием во Бакингемската палата, наместо кралицата Елизабета, каде ги пречекаа најистакнатите гости од Африка. „Мојата баба не може вечерва да биде со нас, но ме замоли да ви ги пренесам нејзините најтопли поздрави. Африка е посебен континент и за мене. Тоа …

Повеќе

Бијонсе разочара, ужасен избор на фустан, сите ѝ се потсмеваат (ФОТО)

Бијонсе најчесто е беспрекорно облечена и средена, но дури и на најдобрите им се случуваат модни промашувања, поради кои се цел на потсмев на сите критичари. Таа на доделувањето на Златните глобуси се појави во црн фустан со големи златни ракави, кој беше прогласен за целосен дебакл на црвениот тепих. …

Повеќе

Селма Хаек натрупана со критики: Вулгарна си!

Селма Хаек на синоќешните доделувања на Златните глобуси избра сино-бел фустан кој подели многу мислења. Додека некои тврдат дека актерката никогаш не изгледала посексипилно, други се прашуваат дали горниот дел од фустанот е вушност костим за капење и коментираат дека деколтето ќе и екплодира. Очекувано, фустанот со одважното деколте носи …

Повеќе