📽 Хит сцена во Барселона: Телефон на тенисер заѕвони за време на натпревар

од Vladimir Zorba

Сосема неверојатна сцена се случи во вторникот вечерта, на 15 април, за време на турнирот во Барселона, кога телефонот на францускиот тенисер Харолд Мејо заѕвони за време на натпреварот.

Харолд се подготвуваше за сервирање, играше против Камерон Нори, а во еден момент телефонот заѕвони на теренот.

Мајо застана, ја крена главата, па го стави прстот на градите и праша дали е негов?!

Не долго откако доби позитивен одговор, тој истрча до клупата, ја отвори торбата и го реши проблемот, а потоа се врати со насмевка.

Французинот го загуби првиот сет со 7:6, додека вториот го доби со идентичен резултат и го однесе мечот против 31. играч на светот во трет каде го предаде дуелот.

Слични содржини