📽 Како да украдете парче пица без клиентот да забележи: Видеото ги вжешти мрежите

од Stefanija Kuzmanovska

На социјалните мрежи кружи видео од пица мајстор од Флорида, на кое се гледа начин како да се „украде парче“ без клиентот да го забележи тоа, пишува „Њујорк пост“.

На почетокот го гледаме Џеј Рајан како вади пица од рерна и ја става на даска. Она што потоа го направи ги шокираше луѓето, а видеото е прегледано повеќе од 3,4 милиони пати.

Рајан го зема ножот и прави две паралелни пресеци по средината, оставајќи ја „лентата“ на масата, додека остатокот од пицата го става во кутијата.

@pizzajayryan

♬ how would they know bad girls club – Sara Speax

Потоа ги исекол двете половини на парчиња и практично е невозможно да се забележи дека нешто недостасува.

На крајот од видеото покажува кон посебната „лента“ и вели: „Вечера“.

Корисниците на TikTok беа шокирани од постапката која ја нарекуваат „кражба“, а сите коментираат дека отсега ќе бараат нивната пица да не се сече.

Слични содржини