7 години без Пол Вокер: Неговата ќерка се сети на својот покоен татко со емотивна објава

од Vladimir Zorba

На денешен ден во 2013 година, светот остана без еден од најпопуларните актери, Пол Вокер. Ѕвездата од серијалот филмови „Брзи и бесни“ почина во сообраќајна несреќа во Санта Кларита, Калифорнија, на 30 ноември 2013 година, заедно со неговиот пријател Роџер Родас.

– Глупав ден за паметење во тага. Денешна прослава на љубов и среќа што ја донесе на светот. Еве фотографија од мојот најдобар пријател и јас како дремеме – напиша Медоу.

Да потсетиме на некои сцени со Пол Вокер:

Слични содржини