AC Schnitzer BMW M3 Touring (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Покрај BMW M4 Coupe, M4 Cabrio и M3 Sedan, германската тјунинг компанија AC Schnitzer сега во својата понуда има пакет за модификација на караванот BMW M3 Touring.

Понудата вклучува аеро боди кит (преден спојлер, странични прегради, заден спојлер на покривот, заден дифузер, отвори за воздух), спортски пружини (автомобилот е понизок за 20 mm), издувни цевки, комплет од 20-инчни алуминиумски тркала (во неколку достапни бои), ознаки AC Schnitzer, како и алуминиумски внатрешни детали и волан AC Schnitzer.

Исто така, постои комплет за зајакнување на 3.0-литарскиот твин-турбо мотор со шест цилиндри што има стандардно 510 КС и 650 Nm вртежен момент (AC Schnitzer го зголеми на 590 КС и 750 Nm или 610 КС и 750 Nm).

Слични содржини