АЛБА ГИ ВЖЕШТИ МРЕЖИТЕ: Ја скрати долгата коса, „изгледа како тинејџерка“

од Vladimir Zorba

АКТЕРКАТА и успешна претприемачка Џесика Алба се сврте и предизвика бум на социјалните мрежи откако своите препознатливи долги русокоси бранови ги замени со кратка боб фризура во кафена нијанса.

Алба се подмлади со новиот изглед, па многу фанови коментираа сега „изгледа „како тинејџерка,

„Вау, какво освежување“, „Изгледаш како тинејџерка“, „Убаво ти стои“, гласат дел од коментарите.

За оваа холивудска ѕвезда, брановите се препознатлив дел од нејзиниот изглед веќе долго време, но овој многу пократок стил одлично и прилега.

Џесика е некој што ги диктира трендовите, па не би било изненадување ако девојките наскоро почнат да се стрижат како неа.

Слични содржини