Барел нафта 113 ДОЛАРИ, поскапуваат житарките

од Vladimir Zorba

Нафтениот пазар и утрово бележи раст.

Цената на барел нафта на лондонскиот пазар изнесува 113 долари, што е благ пораст во однос на претходните денови кога цената на барелот беше околу 111 долари.

Цената на барел нафта на американскиот пазар се продава по иста цена за барел.

Вредноста на биткоинот е 30.349 долари, што е благо намалување во однос на вчера. Другите криптовалути се во „зелено“.

Од утрово поскапуваат житарките.

Цената на пченицата е 1.247 долари за тон, што е пораст од речиси 6% во однос на претходните денови.

Цената на пченката е 809 долари, што е зголемување од околу 3 отсто.

Слични содржини