Чави: Следната сезона ќе бидеме посилни

од Milan1

Тренерот на Барселона, Чави Ернандез по победата над Алмерија (2:0). ги коментираше информациите дека дел од раководството на клубот инсистира на негов отказ по завршувањето на сезоната.

-Пред само еден ден искоментирав дека финансиската состојба на клубот не цвета. Ја разбирам целата гужва, но многу сум ентузијаст за мојата работа и таа на Деко и Лапорта. Заедно планираме што да подобриме. Сакам да бидеме поконкурентни следната сезона. Целиме да бидеме на врвот, истакна Чави.

Истакна дека не им е лесно на него и на играчите во овој изминат период, но дека е задоволен од тоа како се претставуваат.

-Сакаме да освојуваме трофеи. Имаме многу добар состав, може да се види посветеноста и професионалниот однос на играчите. Задоволен сум од нивните напори, додаде тренерот на каталонскиот гигант.

Слични содржини