Дистописка божиќна песна инспирирана од короната (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Во пресрет на претстојните празници, поп-sвездата Роби Вилијамс објави дистописка божиќна песна, делумно инспирирана од коронавирусот.

„Ох, каква мизерна година, за жал некои пријатели исчезнаа, никогаш порано не било така, се чувствува како да сме во војна“, пее Роби со весели Божиќни мелодии во својата нова песна.

Песната е објавена пред неколку дена и е достапна на сите стриминг услуги.

Можете да ја слушнете подолу.

loading...

Слични содржини