Џена Ортега откри нови детали за втората сезона на серијата Wednesday

од Stefanija Kuzmanovska

Минатата година неверојатна популарност доживеа серијата „Wednesday“ според популарниот лик Венсдеј Адамс од серијалот наречена „Семејството Адамс“.

Благодарение на оваа серија, актерката Џена Ортега доживеа огромна популарност, а фановите со нетрпение ја очекуваат втората сезона од оваа продукција.

Џена во втората сезона покрај главната улога ќе ја толкува и улогата на продуцент, а сега во една емисија откри каква ќе биде втората сезона и како ќе се развива нејзиниот лик.

„Сè уште се развива и склопува, но решивме дека сакаме да одиме повеќе во насока на хорор. Бидејќи сè е толку опуштено и тоа е шоу со вампири, врколаци и супер моќи, не сакаме се да сфаќаме премногу сериозно. Отфрливме секаков вид на романтичен љубовен интерес за Венсдеј, што е навистина кул. Ќе бидеме многу похрабри и помрачни“, наведе Џена.

Слични содржини