Џулија Робертс ја откри најтешката дрога што ја пробала: „Нема да лажам, беше убаво“

од Nikola Popovski

Џулија Робертс неодамна се појавила на подкастот на порталот „E news!“ и отворено зборувала за својата младост и за сето она со што експериментирала тогаш.

Иако многу ѕвезди го избегнуваат ова прашање, Џулија дала конкретен одговор кога станува збор за најтешкиот вид на дрога што го пробала во животот.

„Печурки. Нема да лажам, беше убаво. Деца, не го пробувајте ова дома“, рекла актерката.

Да потсетиме дека полусестрата на Џулија, Ненси, беше пронајдена мртва во 2014 година, а причина за смртта беше предозирање со апчиња.

Иако никогаш не беше потврдено, се шпекулираше дека зад себе оставила писмо за мотивите за самоубиството на пет страници.

Се шпекулираше и дека три од тие страници се посветени на односот со нејзината сестра, со која наводно не разговарала со години. Освен неа, Џулија го има и братот Ерик, а медиумите објавија дека таа ниту со него не разговара долго време.

-Јулија и јас отсекогаш сме биле добри. Мислам дека пред неколку години бев на прес-турнеја за филм. Не знам ни кој филм беше. И тоа беше кога Pretty Woman штотуку излезе и ми поставуваа милион прашања за Јулија. Јас им реков: „Извинете, може ли да зборуваме за мене?“ Мислам дека бев многу смешен, но секако тогаш имаше гласини дека нашиот однос не е најдобар. И оттогаш слушам за проблеми со сестра ми кои не постојат, рекол Ерик.

Слични содржини