Дурловски бара ослободување на невините од затвор, а потоа помирување

од Vladimir Zorba

Поранешниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на упадот во Собранието за време на „крвавиот четврток“, Игор Дурловски, бара поништување на штетните договори, ослободување на невините од затвор, одговорност од актуелните власти, а потоа помирување.

Ова доаѓа откако премиерот Зоран Заев изјави дека нудат соработка од секој можен аспект со опозицијата, и дека сака да отвори дебата за заедничка власт со ВМРО-ДПМНЕ.

loading...

Слични содржини