🎥Епизода 4: Дина Дума

од GoHost

Дина Дума е македонска режисерка, чиј дебитантски долгометражен филм „Сестри“ стана и првиот македонски филм на „Нетфликс“.

Станува збор за најгледаната стриминг-платформа во светот.

Покрај работата на „Сестри“, Дина веќе неколку сезони е дел од режисерскиот тим на серијата „Преспав“.

Слични содржини