ФОТО: Мадона повторно „претера“ со естетските корекции, не личи на себе

од Stefanija Kuzmanovska

Мадона неодамна објави неколку фотографии на кои не личи на себе. Поп иконата често ја критикуваат поради користење на фотошоп, како и поради претерување со естетските корекции.

Таа сега објави неколку слики на Инстаграм на кои е видливо дека „претерала“ со затегнувањето на лицето, а многумина коментираа дека не личи на себе.

Да потсетиме, ова не е првпат пејачката да шокира на Инстаграм. Имено, пејачката неодамна сподели шокантни слики на кои ја гушка ВЦ школката, а градите не успеала да ги покрие со корсетот.

Слични содржини