Генералниот директор на ТАВ, Алпер Ерсој заминува од Македонија

од Берта Китинска

Генералниот директор на ТАВ Македонија Алпер Ерсој заминува од Македонија.

Оваа информација беше денес отврдена на заедничката прес конференција министерот за економија Крешник Бектеши.

Поводот за деншната средба на Бектеши и Ерсој беше пренамена на средствата кои беа предвидени за изгадбата на аеродромот во Штип, кои сега ќе се користат за други инфраструктурни објекти.

loading...

Слични содржини