Актуелно
Почетна / Спорт / Херта му се приклучи на Баерн на врвот на табелата

Херта му се приклучи на Баерн на врвот на табелата

timthumb

Херта го победи Инголштад со 2:0 и му се придружи на Баерн Минхен на врвот на табелата во Бундеслигата со максимални две победи.

Резултати на досега завршените натпревари од 2.коло во Германското фудбалско првенство:

Дармштат – Ајнтрахт 1:0,
Фрајбург – Борусија Менхенгладбах 3:1,
Инголштад – Херта 0:2,
Баер Леверкузен – Хамбургер 3:1,
Волфсбург – Келн 0:0 и
Шалке – Баерн Минхен 0:2.

Од 18:30 часот почнува дуелот меѓу Лајпциг и Борусија Дортмунд.

Утре играат:

Вердер – Аугсбург и
Мајнц – Хофенхајм (играат во недела).
Водат Баерн Минхен и Херта со по шест бодови, Волфсбург и Келн имаат по четири, следуваат шест екипи со по три бода,…/a1on

loading...