Актуелно
Почетна / Спорт / Јаноне суспендиран за употреба на допинг!

Јаноне суспендиран за употреба на допинг!

Возачот на Априлија, Андреа Јаноне беше суспендиран на 18 месеци за употреба на допинг.

Тој бил фатен во измама по ГП Малезија, кога бил пронајден во неговата крв анаболен стероид.

Јаноне на тој начин ќе ја пропушти целата сезона.

Пет трки во МотоГП шампионатот се откажани поради пандемија на коронавирус.

Првата следна е закажана за возење во Франција на 17-ти мај.

loading...