Јувентус силно во првиот меч на Пирло, Кулушевски со деби гол

од Vladimir Zorba

Деветкратниот италијански шампион Јувентус ја отвори новата сезона во Серија „А“ со победа над Сампдорија од 3:0.

Овој триумф ќе остане запаметен по тоа што Андреа Пирло дебитираше како прв тренер на тимот од Торино.

„Стара дама“ лесно стигна до бодовите, а првиот гол во шампионатот го постигна летното засилување од Аталанта, Дејан Кулушевски.

Немаше нови голови се до 79-тата минута, кога Леандро Бонучи погоди по корнер и многу одбиени топки во казнениот простор на Џенова.

Кристијано Роналдо пак погоди во 88-та минута и со тоа ги постави конечните 3:0.

loading...

Слични содржини