Кајли Џенер го смени името на синот една година по неговото раѓање: Многумина останаа шокирани кога слушнаа како се вика момчето сега

од Radmila Tasevska

Ријалити ѕвездата Кајли Џенер и Тревис Скот се подготвени законски да го сменат името на нивниот син повеќе од една година по неговото раѓање.

Двојката неодамна поднела документи во кои барале легално да се смени името на детето од Wolfe Jacques Webster во Aire Webster.

Според TMZ, славните родители рекле дека „жалат за нивниот првичен избор на име“ и сега кога „имаа шанса да поминат време со своето бебе, веруваат дека името Ер Вебстер подобро одговара“.

И Џенер и Скот ја потпишаа петицијата и во моментов чекаат судовите да ја финализираат промената на името.

По одредена конфузија во врска со „е“ на крајот од името на Ер, Кајли исто така појасни дека се изговара на ист начин како елемент.

Иако името наводно значи „Божји лав“ на хебрејски, парот очигледно не направил доволно истражување бидејќи обожавателите побрзаа да истакнат дека тоа е и сленг за „пе*ис“ на арапски.

Слични содржини