Кејн: Би сакал Конте да остане во Тотенхем

од Vladimir Zorba

Хари Кејн, голгетерот на Тотенхем, сака Антонио Конте да остане на кормилото на тимот и следната сезона.

Репрезентативецот на Англија беше стрелец на единствениот гол на мечот со Барнли (1:0), со кој Тотенхем, барем засега, стигна до четвртата позиција, но со меч повеќе од „топџиите“.

Кејн изјави дека промените во играта на тимот се забележливи и за тоа му е благодарен на Конте.

„Има уште работа да се направи, но напредокот дефинитивно е забележлив откако дојде Конте. Тоа кажува дека може многу да се направи за кратко време, но останува да видиме што ќе се случи на лето. Се надеваме дека ќе научиме многу со него“, рече тој.

Кејн вели дека не знае какви се плановите на Италијанецот.

„Навистина немам поим за неговата иднина, да бидам искрен, тоа е негова одлука. Откако дојде, тој работеше напорно, тој е одличен човек, тој е страствен и што и да одлучи, ние ќе го почитуваме тоа. Колку што сум јас загрижен, уживам што сум овде и знам дека другите момци сакаат да работат со него подеднакво. Би рекол дека сум негов голем обожавател, добро се согласуваме и би било одлично за клубот да остане. Сепак, ќе разговара со клубот и ќе одлучи“, додаде Кејн.

Слични содржини