Кевин Спејси ИТНО префрлен во болница

од Vladimir Zorba

Актерот Кевин Спејси итно бил префрлен во болница поради сомневање дека имал срцев удар.

Тој почувствувал болка во раката на Меѓународниот филмски фестивал во Ташкент, по што бил пренесен во болница, пишува The Sun.

Кевин бил подложен на магнетна резонанца во болница во Узбекистан, но неговата состојба засега не е позната.

Слични содржини