Книга на деценијата: Принцот Хари пишува мемоари за кралското семејство

од Nikola Popovski

Подгответе се за најексплозивната книга во деценијата – принцот Хари пишува мемоари за неговиот живот во кралското семејство, дознава и објави „Пејџ Сикс“.

Според овој медиум, Хари работи на мемоари веќе една година, а издавачот е веќе избран. Наводно британскиот принц ги продал авторските права на „Penguin Random House“.

Хари, исто така, избрал стручен консултант за последниот потфат. Тоа е новинарот и писател Џ.Р. Морингер, добитник на Пулицеровата награда, кој муги напиша мемоарите на тениската легенда Андре Агаси. Ракописот ќе биде доставен до издавачот во август, но можно е овој рок да се премести до октомври, имајќи предвид дека принцот Хари неодамна ја имаше ќерката Лилибет Дајана, па се претпоставува дека тој сака да пишува за првите месеци од неговиот живот со две деца.

Првиот нацрт, како што дознава „Пејџ Сикс“, веќе е напишан.

„Во интимните и срцепарателни мемоари на една од најфасцинантните и највлијателните луѓе во нашето време, принцот Хари за прв пат ќе ги сподели своите искуства, авантури, загуби и животни лекции што го обликуваа“, наведува овој медиум.

Книгата ќе го прикаже неговиот живот од детството до денес, вклучително и посветеноста на армијата, која двапати го однесе во Авганистан, каде ги бранеше боите на својата земја. Хари ја најде конечната среќа и спокојство покрај сопругата Меган и нивните две деца – двегодишната Арчи и новороденчето Лилибет Дајана.

Принцот Хари ќе ја искористи оваа можност за конечно да ја раскаже својата страна на приказната, според познавачите на односите на кралското семејство. Еден начин да се стори тоа беше интервју со Опра, во кое Хари и неговата сопруга презентираа шокантни детали за животот во најпознатото семејство во светот.

Датумот на објавување на објавувањето е закажано закажано за крајот на 2022 година.

Слични содржини