Актуелно
Почетна / Локално / Kорисниците од две улици од Бутел ќе останат без вода од 10 часот

Kорисниците од две улици од Бутел ќе останат без вода од 10 часот

Поради промена на затварач (Шибер) од ф 100мм на ул.„Благоја Паревиќ“ бр.50 во Бутел, прекинато водоснабдување од 10:00 часот ќе имат корисниците од ул.„Благоја Паревиќ“ и ул.„Никола Малешевски“.

Корисниците од овие улици ќе немаат вода се до завршување на работите, информираат од Водовод.

loading...