Лавров пристигна во Њујорк за да учествува на Генералното собрание на ОН

од Stefanija Kuzmanovska

Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров, денеска допатува во Њујорк каде треба да учествува на 77-та сесија на Генералното собрание на ОН.

Како што јави ТАСС, авионот со Лавров летал на северната рута, заобиколувајќи ги, како што велат, „непријателските земји“, но агенцијата не прецизира за кои земји точно станува збор.

Слични содржини