Лажна тревога за бомби во два авиони на аеродромот „Никола Тесла“

од Vladimir Zorba
515 прегледи

Аеродромот „Никола Тесла“ денеска добил дојава за сместување експлозивни направи во два авиони, за кои е утврдено дека при безбедносна проверка биле лажни, дознава Танјуг.

Дојавата за поставени експлозивни направи во авиони е примена околу 14 часот и 10 минути.

Авионите веднаш биле прегледани, а безбедносната проверка била завршена во 16 часот и 50 минути.

Слични содржини