Љубовен хороскоп: Овие жени тешко се сакаат!

од Radmila Tasevska

Овој пат љубовниот хороскоп се занимава со темата за жените кои тешко се сакаат … Тие припаѓаат на одредени знаци на Зодијакот и имаат свои квалитети, но знаат да бидат тешки кога се во прашање врските.

Судејќи според астрологијата, жените кои се родени во овие периоди и припаѓаат на следните хороскопски знаци се најтешки за прифаќање и љубов:

Жена Овен:

Тие се прекрасни, но сакаат да контролираат сè и да бидат упатени во сè. Не сакаат да пропуштат ниту најмал детал. Такви се по природа, сакаат се да биде испланирано и некако на свое место.

Жената Овен е полна со самодоверба и тоа ќе го привлече секој маж, но ќе остане само најсилниот.

Не сака ултиматуми, не поднесува луѓе кои се посилни од неа, секогаш се подготвени да се борат …

Тие се комплицирани, но не и злонамерни, а лагата е нешто што никогаш нема да го простат или заборават.

Жена Шкорпија

За некои, жената Шкорпија е буквално страшна затоа што сака да наредува и командува, да контролира сè, а мажите најмногу се плашат од тоа и бегаат без разлика.

Доколку до вас имате жена Шкорпија, сигурно знаете дека таа ќе ви фрли се во лице „без филтер“. Нема никакво украсување со неа.

Ниту таа нема лоши намери, едноставно не може и не сака да се контролира.

Ќе се заљубиш во неа но дали ќе останеш …

Жена Девица

Девиците се склони на осудување, критики и без никаков такт …

Ова ќе го избрка речиси секој по некое време.

Девиците имаат високи стандарди, па ќе очекуваат многу од партнерот, а доколку не го добијат, ќе ве збришат без милост.

Слични содржини