Љубовта пукна по 15 години брак: Ова е приказната за Бојана и Огњен Јанковиќ кој се заљубил во актерката по разводот

од Симе Стоиков

Поранешната водителка на ТВ „Пинк“, Бојана Јанковиќ, почина вчера на 46-годишна возраст. Нејзиното тело е пронајдено во стан во Белград. Бојана зад себе остави две ќерки, кои ги доби во брак со членот на „Белградски синдикат“ Огњен Јанковиќ.

Нивниот брак заврши во мај 2022 година, тој го напуштил станот во кој живееле, а ниту еден од нив не проговорил јавно за причините.

-Нè запозна еден од моите најдобри пријатели, Милан, кој сега, за жал, е починат, а тоа ѝ дава малку „филмски шмек“ на нашата приказна. Беше кај него во барот што го поседуваше и рече дека мора да не запознае, како да процени дека ќе спиеме еден со друг. Тоа беше судбоносна средба – откри во една прилика Огњен Јанковиќ.

– Јас сум дете на разведени родители. Сепак, моите се вистински пример дека добар развод е секогаш подобар од лош брак. Имав здрав однос со моите родители и по разводот. Имам две ќерки Зоја и Искра. Второто дете го добив по „Преживеан“. Искра има дарба и сака да тренира фудбал, па отидовме да ја запишеме на фудбал во ФК Дорчол, кај Мица Совтиќ. Покрај спортот, свири и виолина. Зоја е веќе вистинска девојка. Тренира одбојка и мислам дека ќе биде многу успешна во тој спорт. Таа е креативна душа. Важно е да ги воспитувате децата и да разговарате со нив. Повеќе научив од моите деца отколку од постарите – нагласи тој во една прилика.

Бојана никогаш не проговори за разводот, а Огњен среќата ја најде покрај актерката Милена Радуловиќ.

Нивната врска трае подолго време, а тој јавно ја поддржува за време на судењето со учителот по глума Мика Алексиќ. На едно од претходните судења тие за прв пат се појавија рака под рака во јавноста.

Слични содржини