Мајли Сајрус и Хејли Бибер ги открија своите омилени бјути рутини

Пејачката и манекенката разговараа во шоуто на Мајли кое се води во живо на Инстаграм, но подоцна снимките ги објавија на Јутјуб.

Хејли Бибер и Мајли Сајрус се новите познати пријателки, а иако се разликуваат доста, се чини дека одлично се сложуваат. Во интервјуто зборуваа за многу теми, како духовноста и сексуалноста, но и за убавината.

Мајли ја нарече Хејли вистинска убавица и истакна дека и самата ќе ги примени советите кои ќе ги слушне од неа.

Хејли истакна дека во слободно време ретко се шминка бидејќи сака кожата да ѝ дише и одмори од тешките сценски шминко, но и кога носи шминка обожува да ги истакне очите со лесен smohey-eye изглед. Додала дека на усните најчесто нанесува неутрални бои. Мајли, од друга страна, открила дека сака да експериментира и претерува, но за тоа за пример и се РуПаул и Доли Партон.

Доколку сакате да го погледнете целиот разговор, отворете го видеото подолу:

Слични содржини