Актуелно
Почетна / Кристина Денесовска

Кристина Денесовска

Младата пејачка има корона: Излегував единствено до продавница!

Дека коронавирусот не бира кого ќе зафати, докажаа и бројни познати личности кои успеаја да се заразат. Една од нив е американската кантри ѕвезда Кели Шор. Пејачката на социјалните мрежи сподели дека е позитивна, иако три недели минала во карантин, а изглегувала повремено во продавница. – Се чувствувам подобро, но …

Повеќе

Обама заследил порно ѕвезда на Твитер: Што ќе каже Мишел?

Сара Џеј е американска порноактерка која на својот Твитер профил ила 1,1 милион следачи. За една порноѕвезда тоа е нормално, па меѓу следачите се наоѓаат и познати ликови. Според пишувањата на британскиот The Sun, многумина се зачудиле кога виделе дека Сара ја следи и поранешниот американски претседател Барак Обама. Кога …

Повеќе

Пирс Морган распали по ѕвездите: Ова се моите топ 20 „корона идиоти“

Коронавирусот од многумина направи херои, но многумина ги направи многу себични. „Ова се моите топ 20 ‘корона идиоти’. Зар не е смешно дека во исто време се богати и славни?“, рекол новинарот, водител и колумнист Пирс Морган, кој објаснал како токму кризата го открива најдоброто и најлошото во луѓето. Според …

Повеќе

Евровизија нема да има, но во време на пандемија сакаат да ја обединат Европа

Наместо откажаниот Евросонг, алтернативно телевизиско шоу сака да ја обедини Европа во време на пандемијата со коронавирусот, на денот кога требаше да се одржи големото финале. Програмот „Europe Shine a Light“ според британската победничка песна во 1997 година, ќе се емитува во Европа на 16 мај во 19 часот по …

Повеќе

Почина ѕвездата на филмот Стар Ворс

Британскиот актер кој се прослави во филмовите Војна на ѕвездите, Ендрју Џек, почина вчера како последица на коронавирусот на 77 години, потврдил неговиот портпарол. Во серијата го глумел Калуан Емата, а зад себе има неколку филмови. Починал во болницата во Чертсеј, а откако било потврдено дека е позитивен на вирусот …

Повеќе

Ќерката на Алек Болдвин ги „почести“ фановите со жешки фотографии

Ќерката на Алек болдвин и актерката Ким Бесинџер, манекенката Ирланд Болдвин, на социјалните мрежи често објавува разголени фотографии. Сега, фановите ги почести со нова серија фотографии, а на една покажа премногу. „Си ги најдов моите бикини“, напишала манекенката во описот на фотографиите, во кои ги истакнала облините, а ги откри …

Повеќе

Луѓето со оваа боја на очи се посебни, а некои ги сметаат за потомци на боговите

Веќе илјадници години сината боја на очи се обожува и идолизира. Брзо стана стандард за убавина и симбол на светлост. Денес, синооките луѓе ги гледаме насекаде, но, дали знаете дека во еден период, во историјата, воопшто не постоела сина боја на очи? Генетска мутација Сината боја на очите е резултат …

Повеќе

Актерот од Игра на тронови чека дете: На ултразвукот бебето држи тег

Актерот од популарната серија Игра на тронови, Тор Бјорнсон и неговата сопруга, терапевтката Келси Хенсон, се хит на интернетот од 2017 година, кога објавија дека се во врска. Тор е висок 206 центиметри, а Келсе само 158, па не му е ниту до рамена, а нивните фотографии им се урнебесни …

Повеќе

Фудбалерот стана татко за прв пат: Го откри убавото име на ќеркичката

Ѕвездата на Арсенал Месут Озил ја објави првата фотографија од својата ќеркичка. „Фала Богу што нашата ќерка Еда е родена здрава. Бог ќе даде да бидеме добро синови на нашата околина и човештвтото“, напиша фудбалерот. Озил поради бременоста на својата сопруга бараше дозвола да го пропушти натпреварот со Олимпијакос пред …

Повеќе

Ријана позираше за Вог и призна: Сакам минимум три деца, не ми треба маж за тоа

Ријана планира да има четири деца во следните десет години. Своите планови ги откри за британскиот Вог, на чија насловна се наоѓа токму таа. Пејачката е првата личност која на насловна на магазинот носи дураг, покривка за главата. View this post on Instagram @BadGalRiri stars on the second of two …

Повеќе