Мајли Сајрус меѓу два огна – нејзината мајка и сестра се во љубовен триаголник

од Vladimir Zorba

Откако цел свет полуде по Мајли Сајрус и нејзиниот камбек настап на „Греми“, пејачката се најде сред семеен скандал!

Откако ја преживеа сопствената драма за нејзината разделба од Лијам Хемсворт, нејзината мајка Тиш Сајрус и сестрата Ноа Сајрус имаа семејна расправија.

Исто како на филм, мајка и ќерка биле заљубени во ист маж, а мајката на крајот се омажила за него!

Имено, 24-годишната Ноа Сајрус и 54-годишниот австралиски актер Доминик Персел биле во неврзана врска пред актерот да биде „киднапиран“ од нејзината 54-годишна мајка.

Иако Ноа и Персел ја прекинаа врската пред новата врска на австралискиот актер, 24-годишната наводно е бесна на својата мајка.

Ноа и Доминик се гледаа како „пријатели со бенефиции“. Тие престанаа да се гледаат, а потоа Тиш почна нешто“, изјави извор за People, додавајќи дека Тиш никогаш не му дала шанса на Ноа да зборува за тоа пред да се омажи за Доминик Персел.

Мајката и срцекршачот Персел се венчаа на 19 август 2023 година, но Ноа не беше присутна на церемонијата, за разлика од нејзината постара сестра Мајли, која беше една од деверушите на нејзината мајка.

Сепак, популарната пејачка не знаела за љубовниот триаголник!

„Мајли немаше поим за драмата со Доминик. Таа воопшто немаше поим. Таа се соочи со нејзината мајка за тоа. Тој мисли дека тоа е чудна ситуација, но ја сака својата мајка и сака таа да биде среќна“, тврди извор близок до Мајли.

Иако овој љубовен триаголник ја налути, 24-годишната девојка ја објави свршувачката со модниот дизајнер Пинкус три месеци пред свадбата на нејзината мајка.

Слични содржини