Малолетник пукал во близина на скопско училиште

од Nikola Popovski

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 12.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на средно училиште на подрачјето на Бутел, малолетник испукал куршум од огнено оружје.

-Во координација со Јавен обвинител, увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот, велат од полицијата.

Слични содржини