Меган и Хари нема да имаат повеќе деца: Наградени се со 695 долари

од Nikola Popovski

Британска добротворна организација која се залага за промовирање на помали семејства за да се спаси животната средина им ја додели наградата на принцот Хари и Меган Маркл за нивната одлука да имаат само свои деца.

„Population Matters“ ќе го награди парот кој минатиот месец доби уште едно дете со износ од 695 американски долари, за нивната „просветлена одлука“ да имаат мало семејство и затоа што тие служат како пример за другите, пренесуваат медиумите.

„Основањето на помало семејство го намалува нашето влијание врз Земјата и им дава на нашите деца, нивните деца и идните генерации поголема шанса да напредуваат на здрава планета“, се вели во соопштението на добротворната организација.

Фото: Samir Hussein/Getty Images

Слични содржини