Најмалку 13 војници загинати во Сирија (ВИДЕО)

од Milan1

Најмалку 13 сириски војници загинаа во експлозија што се случи кога автобус наиде на два мини поставени во близина на мост во центарот на Дамаск, објави државната телевизија.

Најмалку три лица се повредени во овој терористички напад, велат властите.

Армијата успеа да ја деактивира третата бомба, пренесува Ројтерс.

Слични содржини