Нападнат 19-годишник во автобус со број „41“

од Nikola Popovski

19-годишник бил нападнат во автобус на ЈСП, информира МВР.

Според податоците на полицијата, пред два дена во 17.40 часот било пријавено дека во автобус бр.41 на ЈСП, кој се движел на релација Скопје–Драчево, кај раскрсницата за с.Батинци, В.Ф.(19) од с.Палиград бил физички нападнат од четири лица на возраст од околу 20 години, стои во билтенот.

Се работи на расчистување на случајот.

Слични содржини