Не издржа срцето на Кинтана: Португалскиот голман не го преживеа најважниот натпревар

За жал срцето на Алфредо Кинтана не изадржа.

Португалскиот голман почина на 32 години откако пред два дена доживеа срцев удар. Докторите се бореа за неговиот живот, но не успеале да го вратат.

Голманот кој е роден во Куба бил приклучен на апарати, последните вести беа оптмистични и најавуваа дека Кинтана бавно, но ќе се опоравува. Сепак, сега стигна непосакуваната вест која сигурно силно ќе го погоди ракометниот и спортскиот свет.

Вардар кој во овие моменти го игра мечот со Елверум излезе пред натпреварот со дресови за поддршка на Кинтана…

Вардарци пред почетокот на средбата против Елверум на загревањето му дадоа поддршка на голманот Алфредо Кинтана, кој е…

Posted by RK Vardar 1961 on Среда, 24 февруари 2021

Слични содржини