Неверојатна сличност: Помладата ќерка на Адријана Лима и Марко Јариќ е копија на нејзиниот татко (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Адријана Лима и Марко Јариќ во седумгодишниот брак добија две ќерки Валентина (13) и Сијена (10). И иако манекенката и поранешната кошаркар се трудат што повеќе да го сокријат животот на своите малечки, папараците често ги фотографираат, а особено внимание привлекоа последните фотографии од сестрите.

Адријана се појави вчера во Лос Анџелес со сопругот Андреа Лемер и ќерките, а на овие фотографии забележуваме дека девојките многу личат на нивниот татко – особено помладата Сијена.

Да потсетиме, Адријана неодамна стана мајка по трет пат, а синот кој го доби со Андреа го доби името Цијан.

Слични содржини