Овој маж е убиен во Сараево, убиецот испукал 16 куршуми кон него, па повикал полиција

од Milan1

Анел Кршо беше убиен во пукање на шеталиштето Вилсон во Сараево. Во него пукал Нихад Сарајкиќ, кој испукал најмалку 16 куршуми. Сарајкиќ веднаш и се предал на полицијата. Откако го убил Кршо, според очевидци, тој самиот повикал полиција и чекал да пристигне.

– Околу 16 часот и 50 минути било употребено огнено оружје во шеталиштето Вилсон, подрачје на општина Центар. Во таа прилика е убиен еден маж, чија смрт на местото на настанот ја констатирал лекар од Итната медицинска помош. Човекот кој го употребил оружјето е под контрола на полицијата, соопштија претходно од МУП на КС.

Известен е дежурниот обвинител на КТКС.

Слични содржини