Пандев во Џенова добива засилување од Интер

од Aleksandar Petrovski

Калчолигашот Џенова го позајми напаѓачот на Интер, Даријан Малес.

За Џенова настапува македонскиот репрезентативец Горан Пандев.

Договорот се пресметува до крајот на оваа сезона, се вели во соопштението на веб-страницата на клубот.

Фудбалерот е „дете“ на Луцерн, а Интер го купи 19-годишниот Швајцарец овој месец за 2,5 милиони евра.

loading...

Слични содржини