Полицијата е на местото на злочинот: Маж ја ранил сопругата, ја убил нејзината мајка, па се самоубил

од Илинка Илиоска

Две мртви лица се пронајдени во семејна куќа во атарот на градот Бјеловар, а едно е тешко повредено, соопшти бјеловарската полиција.

Денеска околу 10 часот, маж наводно ја убил мајката на неговата сопругаи со нож ја нападнал сопругата и тешко ја повредил . Потоа извршил самоубиство.

Тешко повредената жена е надвор од животна опасност, според неофицијални информации од болницата Бјеловар каде е пренесена.

Сите служби се на терен, а се врши истрага.

Слични содржини