Поранешна девојка на Менсон: Тој е чудовиште кое ме уништи

од Nikola Popovski

Актерката Есми Бјанко, позната по улогата на проститутка Рос во „Игра на тронови“, беше во врска со музичарот Мерлин Менсон, кога актерката Еван Рејчел Вуд го обвини за сексуално злоставување, но и многу други жени кои соработувале со него.

Имено, актерката беше во врска со Менсон во периодот од 2009 до 2011 година. Во интервју за „Cut“, таа зборуваше за наводната злоупотреба што ја претрпела од музичарите.

Бјанко изјави дека за време на снимањето на видео-спот во 2009 година, Менсон дури и физички ја нападнал. Таа исто така тврди дека ја нападнал за време на секс и дека еднаш со секира ја бркал околу станот, што било застрашувачко.

За време на двете години колку што биле во љубовна врска, Есми тврди дека Менсон, од „одличен пример кој навистина и помогнал низ неверојатно мрачни и тешки периоди низ кои поминала како тинејџерка“, станал „чудовиште што скоро ја уништило како и многу други. жени“.

„Се чувствував како затвореник. Доаѓав и одев кога што тој посакуваше. Со сите што разговарав, тој целосно ги контролираше. Му се јавив на моето семејство додека се криев во плакарот“, признала актерката.

 

Слични содржини