Поранешниот крал на Шпанија присуствува на погребот на кралицата, пристигнаа критики

од Stefanija Kuzmanovska

Присуството на поранешниот шпански крал Хуан Карлос на државниот погреб на британската кралица Елизабета Втора предизвика критики во Шпанија.

Официјалната шпанска делегација е предводена од кралот Фелипе и неговата сопруга кралицата Летиција, објави „Ројтерс“.

Неговото присуство заедно со официјалната шпанска делегација наиде на критики, со оглед на тоа што тој сега живее во егзил во Абу Даби.

Слични содржини