Повреден полицаец при обука на стрелиште

од Nikola Popovski

МВР информира дека нејзин 53-годишен припадник, со иницијали Ј.Г. се здобил со повреди на армиското стрелиште „Пенуш” во Штип.

-На 23.12.2021 околу 14.25 часот на армиското стрелиште „Пенуш“ во Штип, при изведување на обука – боево гаѓање со повреди се здобил припадник на МВР Ј.Г.(53). Тој бил пренесен во Клиничка болница Штип каде му биле констатирани телесни повреди и по укажаната медицинска помош е пуштен на домашно лекување, информираат од полицијата.

Слични содржини