Повторно се огласи Вања Кнежевиќ: Од „Ѕвездите на Град“ имам психолошки последици

Младата пејачка Вања Кнежевиќ, која се прослави со скандалот во шоуто „Звезда Гранда“, во кое беше вклучена и Јелена Карлеуша, се огласи повторно.

Прашината околу тоа сега се смири, а Вања даде интервју за „Блиц“ за настаните зад сцената во тоа шоу.

– На сцената се обидуваме да бидеме што е можно смирени, но понекогаш е многу тешко, тешко е да се воздржам, плачев, се обидував да не плачам, да не покажувам емоции, но беше посилно од мене, и мислам дека секоја личност, колку и да е емоционално силна, би плачела за такви работи затоа што тоа е нешто на што мора да реагира натпреварувач кој има само 18 години. Но, ајде, тоа беше толку емотивно за мене на сцената, доживеав таков стрес зад сцената, што моите родители, гледајќи го сето тоа, сакаа јас веднаш да се откажам од сето тоа, бидејќи тие не сакаат да го гледаат своето дете како минува низ тој вид тортура – рече Вања и додаде:

– Беше подеднакво стресно за сите нас, за жал таа ситуација не стивнува, и сега кога ги погледнав сите емисии, ставив сè назад во главата и добив слика, уште пострашна, претпоставувам дека не се чувствува сè без гледање на емисии, и сè уште не стивнува. Одам на медицинско училиште, имам тестови и одговори, сето ова е голем ментален товар.

loading...

Слични содржини