Претепан возач на ЈСП

од Nikola Popovski

МВР информира дека во текот на вчерашниот ден, возач на ЈСП Скопје бил нападнат на автобуска постојка.

-Во СВР Скопје, вчера во 21.30 часот Д.Т.(49) од Скопје, возач во ЈСП, пријавил дека околу 18.30 часот на автобуска постојка во с.Смиљковци, скопско, додека бил на работно место, бил физички нападнат од едно лице, велат од полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини