Принцот Хари и Меган ги отфрлија критиките во врска со документарецот

од Stefanija Kuzmanovska

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл ги отфрлија критиките за документарниот филм за нивните животи објавен на Нетфликс, изјави нивниот портпарол, додавајќи дека кралската двојка никогаш не ја сметала приватноста како причина за повлекување од кралското семејство.

„Тие избираат да ја споделат својата приказна, според нивните услови, а сепак таблоидните медиуми создадоа целосно невистинит наратив кој продира во медиумското покривање и јавното мислење“, изјави портпаролот на  двојката.

„Ројтерс“ побара копија од таа изјава, која беше објавена и од други медиуми.

Слични содржини