Промовирана уште една необјавена песна на Влатко Илиевски (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska

На иницијатива на Драган Илиевски – Вршац, татко на македонската поп-ѕвезда Влатко Илиевски, промовирана е уште една необјавена песна на никогаш непрежалениот легендарен македонска пејач, со наслов „Со тебе најдов среќа“.

Песната е дело на Кристијан Габровски, а истата е промовирана како најава за албумот со необјавена песни на Илиевски, кој наскоро ќе биде промовиран.

Слични содржини