Путин: Се уште не сум одлучил ништо за мојата кандидатура на следните избори

од Milan1

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека се уште не одлучил дали да се кандидира на изборите во 2024 година.

– Да, Уставот на Русија ми дозволува да се кандидирам за следниот мандат, но се уште не сум одлучил ништо за мојата кандидатура, рече Путин одговарајќи на новинарско прашање на Си -Ен -Би -Си, на крајот од пленарната сесија на форумот на Руската недела на енергетиката.

Слични содржини