Раскинати, нон-стоп се прозиваат, но сепак едно нешто ги спојува: Шакира и Пике се мистерија поради ова

од Radmila Tasevska

Познатиот пар неодамна стави крај на 12-годишната врска.

Фудбалерот Жерар Пике и колумбиската ѕвезда Шакира пред неколку месеци објавија дека се разделуваат по 12 години врска, во кои добија два сина. И тоа ќе беше само уште едно последователно раскинување на познатите личности доколку наскоро не се појавија информации за изневерувањето на Пике.

Џерард долго време ја изневеруваше Шакира со извесна Клара, а во јавноста се појави и видео од нејзиното појавување во нивниот семеен дом.

Иако Шакира извесно време не се рекламираше, неодамна му сервира ладна одмазда: објави песна во која брутално го прозива, обвинувајќи го дека „променува ролекс за касио“.

Ниту нејзината врска со свекрвата не останала незабележана. Имено, во новата песна ја повикала и Шакира, а потоа на терасата од нејзината куќа (која е спроти нејзината свекрва) ставила кукла од вештерката, јасно алудирајќи на мајката на Пике.

Без разлика на сите скандали во врската меѓу Шакира и Џерард, едно нешто (покрај децата) сепак ги спојува. Имено, тие двајца сè уште се следат на Инстаграм, иако во јавноста создадоа впечаток дека повеќе не се поднесуваат приватно.

Дали е само заборав или нешто повеќе, останува да видиме …

Слични содржини